Wyandotka

 

Po návštěvě kuny v kurníku nám zůstali 3 slepičky od tohoto plemene.  Jsou to nádherné slepice, ale na vajíčka příliš nejsou. Několik slov o wyandotkách: Wyandotka, je středně těžké plemeno kura domácího, s kombinovanou užitkovostí pro produkci vajec i drůbežího masa. Je typická lyrovitou horní linií, růžicovitým hřebenem a bohatým, měkkým opeřením. Roční snáška činí 140-180 vajec.

 

Vlaška

 

Pro zvýšení snášky vajec jsem si k wyandotkám pořídili několik vlašek. A musíme říci, že jsme udělali dobře, jsou vynikající nosnice.  Několik slov o  vlaškách: Vlaška nebo také italka je nosné plemeno slepic lehkého typu. Vlašky pocházejí z Itálie, kde byly vyšlechtěny z tehdejších selských slepic. Rodově je příbuzná s leghornkou, proto je Angličany považována za „německý typ leghornky“.

Sasexka

 

Z malých jednodenních kuřátek společně s australkami nám vyrostli tyto bílo-černé krásky. Několik slov o sasexkách: sasexky jsou krásné a na svou váhu poměrně temperamentní slepice. Malá široká hlava je nasazena na kratším krku. Hřeben je poměrně nízký, laloky střední sytě červené. Obličej je jemný s červeným okem a středně silným zobákem masové nebo světle rohové barvy. Trup je dlouhý a dobře osvalený obdélníkového tvaru s široce nasazeným ocasem. Postoj je středně vysoký. Peří je měkké, kypré a na hlubokém, dobře pokrytém břiše je jemné. Hmotnost u kohouta se pohybuje od 3,0-3,5 kg, slepice od 2,5-3,0 kg u zdrobnělé formy se hmotnost u kohouta pohybuje 1,1-1,4 kg a u slepice 0,9-1,2 kg. Snáška se pohybuje okolo 110 vajec s nahnědlou skořápkou.

Australka

 

Z malých jednodenních kuřátek společně se sasexkami nám vyrostli tyto havranově černé krásky. Několik slov o sasexkách: Australky jsou středně těžké plemeno s kombinovanou užitkovostí. I když jsou robustní, jsou pohyblivé a shánčlivé. Slepice skvělých vlastností, ale u nás málo časté. Tyto slepice pocházejí z Austrálie a mezi drobnochovateli nejsou příliš rozšířené. Na národní výstavě drobného zvířectva v Lysé nad Labem je letos vystavovala pouze hrstka chovatelů. Přitom se jedná o středně těžké plemeno s kombinovanou užitkovostí, které snáší 180 až 200 vajec ročně.

 

Kontakt

 

tel.: +420 602 109 989

 

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.

Just creative