Wyandotka

 

Po návštěvě kuny v kurníku nám zůstali 3 slepičky od tohoto plemene.  Jsou to nádherné slepice, ale na vajíčka příliš nejsou. Několik slov o wyandotkách: Wyandotka, je středně těžké plemeno kura domácího, s kombinovanou užitkovostí pro produkci vajec i drůbežího masa. Je typická lyrovitou horní linií, růžicovitým hřebenem a bohatým, měkkým opeřením. Roční snáška činí 140-180 vajec.

 

Vlaška

 

Pro zvýšení snášky vajec jsem si k wyandotkám pořídili několik vlašek. A musíme říci, že jsme udělali dobře, jsou vynikající nosnice.  Několik slov o  vlaškách: Vlaška nebo také italka je nosné plemeno slepic lehkého typu. Vlašky pocházejí z Itálie, kde byly vyšlechtěny z tehdejších selských slepic. Rodově je příbuzná s leghornkou, proto je Angličany považována za „německý typ leghornky“.

Pižmovka velká

 

Pižmovka je velká kachna, kačer dorůstá délky těla 75 cm a hmotnosti téměř 7 kg, samice jsou menší a lehčí. Naopak domácí pižmovky mohou vážit až 9 kg. Zbarvení divokých ptáků je černé se zeleným leskem. V křídlech jsou bílá zrcátka, peří na hlavě je kadeřavé a může být bíle skvrnité. Pižmovka má silné tmavé nohy s dlouhými drápy, ale poměrně slabými plovacími blanami. Obličej je holý, u samce nápadně červený a porostlý bradavičnatými výrůstky. Nápadně velký zakulacený výrůstek má samec nad zobákem. Navzdory svému jménu nepáchne pižmem.

 

Kontakt

 

tel.: +420 602 109 989

Farma Fischer

Chodská Lhota 110

345 06 Kdyně

IČO: 617 88 783

DIČ: CZ7606181781

Just creative

Odesílání formuláře...

Došlo k chybě na serveru.

Formulář byl přijat.